Основні переваги використання оригінальних запчастин:

  1. Якість та сумісність деталей відповідає всім вимогам та гарантується самим виробником автомобіля.
  2. Асортимент оригінальних запчастин забезпечує споживачеві 100-відсоткову потребу в необхідних для ремонту та обслуговування автомобіля деталях.
  3. За пошуку й купівлі запчастини за оригінальним номером значно знижується ризик купівлі помилкового виробу, а також контрафактної продукції.
  4. При гарантійному обслуговуванні й ремонті автомобіля багато операцій у технічних центрах виконуються винятково з застосуванням оригінальних запчастин, що обумовлено вимогами збереження гарантії на автомобіль.

Основні недоліки неоригінальних запчастин:

  1. Використання запчастин, що не мають офіційної ухвали виробника, може стати приводом для анулювання гарантії на автомобіль.
  2. За оцінками спеціалістів серед неоригінальних запчастин куди частіше трапляються заводський брак та відверті підробки, що, врешті, може призвести до вагомих дорогих поломок складних вузлів і механізмів автомобіля.
  3. Асортимент неоригінальних запчастин зазвичай набагато скромніший через те, що у вільний продаж виробники стараються випускати лише найходовіші деталі (деякі автозапчастини для іномарок бувають тільки оригінальними, в основному це стосується тих деталей, що мало зношуються та рідко ламаються: деталі салону, балки двигуна, підвіски і т.д.).
  4. Вірогідність помилок і недостовірної інформації в каталогах виробників неоригінальних запчастин куди вища, ніж у документах заводу-виробника автомобіля, відповідно, вище й вірогідність купівлі неправильної деталі.
  5. Нарешті, жорстка конкуренція між численними компаніями та брендами, що постачають на вторинний ринок різноманітні запчастини, незмінно підштовхує їх до зниження цін пропонованого продукту, а це, на жаль, частіше за все досягається не підвищенням продуктивності й мінімізацією витрат, а банальним зниженням вимог до якості вихідної сировини, розміщенням виробництва в країнах, що розвиваються, й погіршанню характеристик кінцевого продукту.